65,00 kr
Knapriga veganska tuggbitar!
2 i lager
Chevvies Mini från Vegdog är ett vegansk tugg som ger din hund en smakfull och rolig tuggstund! Dessa knapriga tuggpinnar är perfekta för lite mindre hundar som älskar att tugga ordentligt.
Med rökt paprikapulver (1 %) får Chevvies en naturligt rökig och mustig BBQ-smak, helt utan artificiella färg- eller smakämnen. Doften påminner om lägereld, varma sommarkvällar och små äventyr under bar himmel.
Receptet är hypoallergent och passar även känsliga hundar med känslig mage. Dessutom innehåller de endast 1% fett, vilket gör dem till ett kalorisnålt och hälsosamt snacks som ändå ger riktigt tuggmotstånd och njutning.
Tillverkas i Tyskland
Sammansättning: Rismjöl, glycerin, potatismjöl, lignocellulosa, rödbetspulver, öljäst, paprikapulver (rökt) 1 %.
Analytiska beståndsdelar: Råprotein: 6,0 % Råfett: 1,0 % Råfiber: 5,0 % Råaska: 2,0 % Fuktighet: 21,0 %
200g
Vegdog
Ange destinationens URL
Eller länka till befintligt innehåll